2017-2018 Yeni Müfredat 9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı PDF İndir

2017-2018 9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Yeni Müfredat (PDF) İndir


Merakla beklenen 2017 – 2018 yeni coğrafya ders kitabı elime ulaşmış durumda. An itibarı ile internette bu kitap mevcut değil. Kadirhoca.com farkı ile coğrafya ders kitabını, Coğrafya Dersi Öğretim Programı Tanıtım Sunusunu ve Coğrafya Dersi Öğretim Programını sizlerle paylaşıyorum. Yeni eğitim – öğretim yılınız, müfredatınız ve programınız hayırlı uğurlu olsun.

2017 - 2018 Yeni müfredat Coğrafya Kitabı

2017 – 2018 Coğrafya Ders Kitabını (PDF) indirmek için tıkla…

Coğrafya Dersi Öğretim Programı Tanıtım Sunusunu (PPS) indirmek için tıkla…

Coğrafya Dersi Öğretim Programını (PDF) indirmek için tıkla…

2017 – 2018 Yeni ders kitabı etkinlik ve uygulama cevapları en kısa zamanda sitemizde olacak. İyi çalışmalar.

Yeni Ders Kitabı Giriş Yayızı


COĞRAFYAYA DAVET

Değerli Öğrenciler,

Sizleri dünyanın en eski, günümüzün ise en popüler bilim dallarından birisi olan coğrafya ile tanıştırmanın heyecanı içindeyiz. Hem geçmişte hem de bugün coğrafyayı etkili kullanan devletlerin diğerlerine göre üstün oldukları gerçeğini sizlere hatırlatarak coğrafyanın bir ders olarak okullarda ve bir bilim dalı olarak gündelik hayatımızda ne kadar önemli olduğunu vurgulamak isteriz.

İnsan ve onun farklı alanlardaki faaliyetleri, belirli bir mekân üzerinde ve birbirleri ile etkileşim içinde gerçekleşir. Dolayısıyla insan ve mekân sürekli bir etkileşim hâlindedir. Mekânı tanımak en dar anlamda yakın çevremizden başlar, geniş anlamda ise dünya ve evrenimizi tanıma ile devam eder. Coğrafya, en dar anlamda insan ile mekân arasındaki etkileşimi ele alır. Bunu yaparken benzer konulara odaklanan diğer bilimlerden farklı olarak kendine özgü ilke, ifade ve teknikleri kullanır.

Dünyanın gelişmiş ülkeleri, okullarındaki coğrafya dersleri ile toplumlarına çok geniş kullanım alanında faydalanabilecekleri coğrafi bilgi ve beceriler kazandırılmasını hedefler. Harita becerisi, gözlem becerisi, zamanı algılama becerisi, coğrafi sorgulama becerisi, kanıt kullanma becerisi, değişim ve sürekliliği algılama ve yorumlama becerisi gibi bireyin mekân ile insan arasındaki bağı kurmasına yardımcı olan beceriler bunlardan bazılarıdır.

“9. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı”, dört ünite ve sekiz bölümden oluşmaktadır. Kitabın bölümleri Coğrafya Öğretim Programı’nın felsefesine uygun olarak kazanımların ve bunların aracılığıyla yukarıda bazılarını ifade ettiğimiz becerilerin elde edilmesi üzerine temellendirilmiştir. Kitap öğrencilerimizin zevkle takip edeceğini umduğumuz görseller, uygulamalar, okuma parçaları, karikatürler, bilgilendirici açıklama köşeleri ve değerlendirme sorularından oluşmaktadır.

“Coğrafya bilmek, dünyayı görmek demektir.” sözünden hareketle sizleri dünyayı ve ülkemizi daha yakından tanımaya ve keşfetmeye davet ediyoruz.

EDİTÖR


Bunlar da hoşunuza gidebilir...