Paralel ve Meridyen Derecelerinden Konum Bulmak

You may also like...

13
Kimler Neler Demiş?

6 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
Bildir
elanur

Süper elinize sağlık vallahi güzel olmuş

Bana çok yarıdımınız oldu sağolun.

I'm in love with a COCO

comment image hocam lütfen bakarmısınız bu attığım sorulara

comment image

Doğu boylamları Doğu yönünde sayısal olarak büyür. Bu yüzden 50 D üzerindeki Y noktası X’in doğusunda, X ise Y’ye göre Batıda kalır. Cevap: C seçeneğidir.

comment image

Doğu boylamları Doğu yönünde sayısal olarak büyür. Bu yüzden 50 D üzerindeki Y noktası X’in doğusunda, X ise Y’ye göre Batıda kalır. Cevap: C seçeneğidir.

I'm in love with a COCO

Cok tesekkurler hocam soru çözüm grubunuz varmı facebook ta??

Onun için zamanım yok malesef. Teşekkürler

Yağmur

Çok emek vermişsiniz ellerinize sağlık Allah razı olsun hocam.

jir arjin

Guzel bir çalışma olmuş elinize sağlık her konuyu böyle aciklayci bir şekilde paylaşabilir misiniz

Zaman buldukça yapmaya çalışıyorum. Teşekkürler iyi çalışmalar

Zeynep

Aynı boylam üzerindeki farklı merkezlerde güneşin doğuş ve batış anı birbirinden farklı iken (ekinoks tarihleri hariç),yerel saatleri nasıl aynı olabiliyor yani yerel saate göre öğle vaktinde bir merkezde geceyken diğerinde gündüz olma ihtimali ortaya çıkıyor Bu nasıl açıklanabilir

İşin temelinde her zaman boylamlar ile aydınlanma çizgisinin çakışmaması vardır. 21 Mart ve 23 Eylül tarihlerinde boylamlar ile aydınlanma çizgisi çakıştığı için aynı boylam üzerinde saatler aynı olduğu gibi aynı boylam üzerindeki merkezlerde güneş aynı anda doğar ve batar. İlk resim buna örnek olarak verilmiştir. Ancak bu tarihlerin dışında aydınlanma çizgisi ile boylamlar çakışmaz. Diğer resimlerde kırmızı renk ile temsili olarak aydınlanma çizgisi gösterilmiştir. Kırmızı çizginin doğusu aydınlık iken batısı karanlıktır. 21 Haziran ve 21 aralık tarihlerinde aydınlanma çizgisinin durumu değişir. Örneğin 2. resimde verilen 3 turuncu merkezden en üstteki 21 haziranda güneşin en önce doğduğu merkez iken 3. resimde… Read more »

Feride

teşekkürler.